BYĆ JAK IGNACY „NAUKA TO PRZYSZŁOŚĆ”

 

 

        

         Koło Ekologiczne OPP z SP 5  realizuje zadania V edycji programu naukowego PGNiG  „Być jak Ignacy”.

        Obecnie jesteśmy w trakcie drugiego etapu konkursu z dziedziny ekologii.  Są w nim   4  ciekawe scenariusze zajęć związane z wodą, powietrzem, odpadkami i bioróżnorodnością, które realizujemy.  Na zakończenie, uczniowie  wykonują projekt dotyczący sposobów oszczędzania wody w domu lub szkole. Można dołączyć ze swoimi pomysłami na ten temat.

      Prosimy o przedstawienie działań chroniących wodę przed nieodpowiednim zużyciem. Jeśli ktoś ma niekonwencjonalne sposoby jak oszczędzać wodę, może  je przesłać na czat Teamsów z biologii lub przyrody.

 

                                                                             Ewa Uznańska – opiekun Koła Ekologicznego.