MARCEL finalistą konkursu przedmiotowego z biologii

Marcel Olechno , uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 5 w Pyskowicach to skromny , wrażliwy, młody człowiek.

Brał udział we wszystkich akcjach charytatywnych ogłaszanych przez Szkolne Koło Wolontariatu „MOPSIK” ,np. przyniósł dary dla dzieci z Czerwonogradu, wykonał stroik świąteczny dla chorych w szpitalu, przygotował palmę wielkanocną dla podopiecznych DPS-u, wsparł zbiórkę artykułów dla szpitala w Pyskowicach.

Gdy trzeba było posadzić Aleję Życia wokół szkoły, przyszedł w sobotę ze swoim sprzętem i wraz z kolegami zasadził 20 sztuk Paulowni omszonej.

Jest aktywnym „Recyklersem” , który wraz z zespołem poszukuje zużytych sprzętów elektrycznych i baterii aby je przekazać na konkurs „Dobre Rady Na Elektroodpady”. Zachęca do tego działania też innych.

Marcel, to uczeń wszechstronny i pełen pasji do nauki, w czasie  nauki zdalnej cały czas rozwija swoje  zainteresowania, w tym te polonistyczne. Jego pracowitość przyniosła wymierne efekty –został laureatem konkursu "Gry literackie - zabawy z Panem Tadeuszem" - ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej

Trzeba jednak powiedzieć , że najwięcej swojej energii w tym roku włożył w naukę biologii . Przystąpił do udziału w wojewódzkim konkursie przedmiotowym  organizowanym przez KOiW            w Katowicach . Zakres materiału i terminarz wcale nie uwzględniały trudnego czasu pandemii. Dość powiedzieć, że 24 lutego, pisząc już trzeci etap tego konkursu , Marcel musiał mieć opanowaną wiedzę z klas 5, 6, 7 a także 8 , która kończy się jak wiadomo  dopiero w czerwcu.  Przerobił treści z wielu podręczników, opracował wiele testów, ćwiczeń i doświadczeń. Wiadomości  i umiejętności często wykraczały poza program przewidziany do realizacji w czasie nauki w szkole podstawowej, dlatego Marcel korzystał też z zajęć dodatkowych – Koła Ekologicznego OPP. Na szczęście ta wytrwała praca została doceniona. Uczeń został finalistą konkursu przedmiotowego z biologii i teraz bez problemu  może wybrać sobie każdą wymarzoną szkołę średnią o profilu związanym z tym przedmiotem.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów .