„RECYKLERSI”  Z SP 5 - LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII EKOLOGICZNEJ!!!

 

„IDŹ STĄD ŚMIECIU – ODDAM CIĘ W DOBRE RĘCE-- AKCJA NIEBIESKI KONTENER”

        Takie hasło przyświecało chętnym uczniom, którzy przystąpili do  ogólnopolskiego projektu ekologicznego zorganizowanego pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Byli to Daria Kulpa,  Zuzanna Stawarczyk, Bartłomiej Biss,  Kacper Kuczera  i Marcel Olechno .  Aby  zrealizować wymagania konkursu trzeba było opracować i wykonać 5 zadań, z których najważniejsze to przygotowanie i przeprowadzenie zbiórki elektroodpadów. Równie ważny był wzrost poziomu wiedzy dotyczącej ochrony środowiska i poznawanie zasad postepowania z ZSEE, które pogłębiano na zajęciach Koła Ekologicznego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Z powodu pandemii działania rozciągnęły się na 2 lata.  Najważniejsze jednak, że  udało się przekonać wielu - szczególnie uczniów naszej szkoły , że odzyskiwanie  elektroodpadów i  wyczerpanych baterii jest konieczne. Napełniliśmy niebieski kontener dwa razy -   w maju 2020r. i w kwietniu 2021r.   

        XII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE”, zorganizowanego przez  Organizację odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego AURAEKO  jest już rozstrzygnięta.

       Cieszymy się bardzo, że Ekozespół „RECYKLERSI” z SP 5 Pyskowice został doceniony za dwuletnie starania i otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ. Jest to wycieczka do firmy LG Mława (  patrona konkursu) w celu zwiedzenia jego najnowocześniejszych linii technologicznych.

      Dziękujemy wszystkim , którzy przyłączyli się do zbiórki i „lajkowali” nasze posty. Przekazaliśmy do recyklingu 3126 kg elektroodpadów i 628 kg zużytych baterii. Nie poprzestańmy na tym!

      Ekologia dzisiaj to styl życia  , a zwyciężają ci, którzy wierzą,  że mogą zwyciężyć!

                                                         Opiekun Zespołu „RECYKLERSI”  - SP 5 Ewa Uznańska