SUPER WYDARZENIE NAUKOWE W SP5

 

     Jeszcze nie zapomnieliśmy o wakacjach , a w naszej placówce już ruszyły nowe możliwości poznawania świata.

     Zostaliśmy zakwalifikowani do   Programu „Nauka dla Ciebie” realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. W ramach tego miał odwiedzić naszą placówkę „NAUKOBUS”. Niestety z powodu pandemii musieliśmy skorzystać z zajęć online, co też było ciekawym doświadczeniem. W specjalnie przygotowanej sali, uczniowie z klas 1-5, mogli na żywo wykonywać doświadczenia pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Mieli  też okazję obejrzeć eksperymenty prowadzone przez organizatorów za pomocą specjalnych urządzeń . Tematyka spotkań dotyczyła pojęć aerodynamiki i ciśnienia.

     Były to bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia , które wpłynęły na uatrakcyjnienie  tradycyjnej nauki  realizowanej w szkole.

                                                        Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

A. Gierlotka,  E. Uznańska,   Ł. Włóczyk.