Kraj naszych sąsiadów- Niemcy.

W ramach realizacji planu pracy świetlicy w tym roku szkolnym uczniowie w każdym miesiącu będą poznawać jeden z krajów europejskich.

Pierwszym z poznawanych krajów są Niemcy. W czasie zajęć uczniowie zobaczyli prezentację o Niemczech. Poznali wygląd narodowej flagi i godła, z najbardziej znanymi zabytkami i wysłuchali hymnu.

Dowiedzieli się, że choinkę, dziurkacz czy taśmę klejącą zawdzięczamy niemieckim wynalazkom. Poznali J.Gutenberga- twórcę druku. Wysłuchali Baśni Braci Grimm- niemieckich bajkopisarzy i wykonali ilustrację do nich. Przygotowali słownik podstawowych niemieckich zwrotów. Wyjaśnili znaczenie powiedzenia „niemiecki porządek”.

Był to bardzo edukacyjny tydzień, dzieci w dostępnej formie nauczyły się wiele o kraju naszych sąsiadów.