Poznajemy Francję.

Czy wiesz, ze Francja to najczęściej odwiedzany przez turystów kraj na świecie?a powiedzenie „na zdrowie” wywodzi się z Francji? Warto wiedzieć również, że we francuskich szkołach jest aż 20-stopniowa skala ocen:)

W każdym miesiącu nasi uczniowie mają okazję poznac jeden kraj w Europie. Obecnie poznajemy Francję. Czytamy fragmenty książek „Co warto wiedziec o krajach”. Poznajemy przysmaki kuchni francuskiej. Wykonujemy pracę plastyczną „Żaba” z użyciem płyt cd. oraz Wieża Eiffla z użyciem zapałek. Przy okazji nauczylismy się podstawowych francuskich zwrotów i poznaliśmy ciekawostki o kraju. Nie zabrakło akcentu muzycznego, wiemy już kto to jest Edith Piaf i znamy innych francuskojęzycznych wykonawców.

Zabawa ruchowa „Rewia mody”.
Poznanie twórczości Edith Piaf.
Słuchanie hymnu francuskiego, wykonanie flagi francuskiej.