Spotkanie z teatrzykiem Kamisibai.

Za nami kolejne spotkanie z @Miejska Biblioteka Publiczna w Pyskowicach. Tym razem tematem przewodnim był „Dzień Pluszowego Misia” 🧸🧸który obchodzimy 25 listopada. Po raz pierwszy bibliotekarze wykorzystali i zaprezentowali dzieciom TEATRZYK KAMISHIBAI ( teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji).

Jest to technika opowiadania, wywodząca się z Japonii,  wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai)- na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

W czasie zajęć przedstawiono opowiadanie pt. „Misiowe wiadomości – niedźwiedź brunatny” Beaty Gabrat, po którym dzieci wzięły udział w krótkim quizie wiedzy o misiach. Na koniec spotkania dzieci stworzyły niepowtarzalne prace plastyczne z wełny przedstawiające niedźwiedzia brunatnego i polarnego, które można oglądać na tablicach w świetlicy.