Święto drzewa.

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. W świetlicy szkolnej to doskonała okazja do przekazania uczniom wiedzy dotyczącej niezwykłej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie, zapoznania z ich gatunkami oraz nazwami, a także do wielu aktywności plastycznych i nie tylko. Działania z okazji Dnia Drzewa angażowały nas przez cały tydzień poprzedzający ten dzień. Cieszymy się, że udało się przekazać dzieciom istotną wiedzę i nauczyć, że drzewa są płucami Ziemi. W ciągu całego tygodnia uczniowie oglądali prezentację multimedialną o drzewach. Poznali ciekawostki i zagadki o lesie. Przeglądali albumy tematyczne i grali w leśne memory.Malowali przestrzenne drzewa na kartonie z wykorzystaniem farb

plakatowych a także drzewa na farbowanym papierze z bibuły z wykorzystaniem węgla.Poznali imiona pyskowickich dębów. Czytali „Bajkę o drzewie” Elizy Piotrowskiej. Atrakcją dla dzieci było wykonanie lapbooka o drzewach.Na zakończenie wzięli udział w grze terenowej o drzewach wykorzystując zdobytą wiedzę i rozwiązując różne zadania.