Poznajemy pracę instruktora nauki jazdy.

Na czym polega praca instruktora prawa jazdy? Jakie predyspozycje powinien posiadać idealny instruktor oraz czy praca ta jest niebezpieczna dowiedzieli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły realizujący program „Poznajemy zawody z bliska”. Uczniowie podczas wizyty w ZDZ Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Pyskowicach dowiedzieli się, że praca instruktora nauki jazdy polega na przygotowaniu przyszłego kierowcy do poruszania się pojazdem z danej kategorii. Wszystko zaczyna się od przygotowania teoretycznego. Dopiero później instruktor wyjeżdża z kursantem na drogę i tam uczy go prawidłowych nawyków i zachowań kierowcy. Uczniowie w czasie wizyty obejrzeli film edukacyjny. Poznali również dawne metody nauczania, zobaczyli tablice z przyciskami oraz podziwiali dawne pomoce dydaktyczne w postaci silników i i innych elementów samochodu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas 🚗🚗🚗🚗