Świetliczaki na tropie.

Sztuka przez wielkie S zagościła w szkolnej świetlicy. Uczniowie za sprawą realizacji projektu ogólnopolskiego „Świetliczaki na tropie kolorów świata” poruszali zagadnienia z zakresu historii sztuki. Najmłodsi słuchali historii Vincenta Van Gogha, Leonarda Da Vinci, Pabla Picassa, Granta Wooda czy Jan Vermeera. Przez cały tydzień wykonywali reprodukcje : „Krzyku”, „Mona Lisy”, „Amerykańskiego gotyku”, „Gwieździstej nocy” oraz „Dziewczyny z perłą”.Poznali przejmującą historię Fridy Kahlo- meksykańskiej malarki, obejrzeli prezentację interaktywną. Wykonali portrety Fridy z kartonu z elementami scrapbokkingu. Podsumowaniem tygodnia historii sztuki były kolorowanki xxl m.in. „Dziewczyna z gronostajem”, „Mona Lisa” czy „Ginevra de benci”.Uczniowie klas 2 na kole plastycznym wykonalni przepiękne reprodukcje na pleksi. Zaangażowanie dzieci przerosło nasze oczekiwania i udowadnia, że na taką tematykę nigdy nie jest za wcześniej. Zapraszamy do galerii zdjęć!

#swietliczakinatropiekolorowswiata#historiasztuki#wielcymalarze