PAPUGI PAULINY

       Wiele osób odwiedziło ciekawą wystawę ptaków egzotycznych, która odbyła się 5 i 6. XI.2022 r.          w MOKiS  w Pyskowicach. Niektórzy odbierali  wyróżnienia, które otrzymali w konkursie plastycznym  , a część osób chciała obejrzeć te piękne zwierzęta. Mało kto jednak wie, że jednym z głównych hodowców wystawiających papugi, była PAULINA SZAREK – uczennica klasy 7a SP 5 im. Janusza Korczaka w Pyskowicach.

    Paulina prowadzi hodowlę  już od 4 lat. Ma aż 12 gatunków, którymi się opiekuje. Dba o ich dobrostan, rozmnaża je  i sprzedaje chętnym nabywcom. Pomaga Jej w tym tata. Wkłada w tą działalność wiele czasu i serca. Jej praca hodowlana została na wystawie uwieńczona sukcesem. Sędziowie, oceniając ptaki wszystkich hodowców, przyznali Paulinie aż 3 puchary, z czego 1 miejsce w kategorii „Papug Średnich”.

                                                                                            GRATULUJEMY PAULINIE  SUKCESU!