DRUKUJEMY W 3D

W obecnych czasach zapotrzebowanie w architekturze, przemyśle, rozrywce oraz w medycynie na projektantów a zwłaszcza projektantów 3D jest bardzo duże. Dlatego na lekcjach informatyki uczniowie klasy 6B uczyli się obsługi programu do edycji grafiki trójwymiarowej i tworzyli wymyślone przez siebie postacie, przedmioty, budynki oraz całe makiety świata 3D.

Ich wspaniałe dzieła dzięki zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości drukarce 3D mogły zostać przeniesione z wirtualnego świata do rzeczywistości. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega i jak wygląda cały proces druku 3D, wiedzą czym jest filament oraz jak się go wymienia.

Już nie mogą się doczekać aż wszystkie ich prace zostaną wydrukowane i będą mogli je dotknąć, a także porównać z tymi stworzonymi na monitorze komputera.

#LaboratoriaPrzyszlosci

@LaboratoriaPrzyszlosci