Światowy Dzień Kota

Światowy Dzień Kota – święto obchodzone corocznie 17 lutego mające na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. W tym dniu oraz całym tygodniu świetliczaki poświęcili całą uwagę właśnie temu zagadnieniu. Uczniowie poznali kocie zwyczaje, oglądali albumy z różnymi rasami kotów. Wykonali kota z kolorowego papieru oraz kocie zakładki do książki. . Słuchali książek oraz słuchowisk dotyczących kotów.

Świetnie poradzili sobie z quizem wiedzy „Co wiesz o kotach”, „bajkowe koty” i bawili się w zabawie interaktywnej „Kocie opowieści”.

Rozwiązywali karty pracy, wykreślanki. Słuchali piosenek o kotach, grali w kocie memory i układali kocie puzzle. Uczniowie wykonali także kotka z papierowego talerzyka i czytanie ciekawostki o zwyczajach kocich.

Taki koci tydzień..