„Świetliczaki na tropie…skrzydeł natury.”

W roku szkolnym 2020/2021 nasi wychowankowie biorą udział w projekcie „Świetliczaki na tropie…”. Celem projektu jst wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadających umiejętność wspóistnienia z przyrodą ucznia.

Uczniowie biorą udział w cotygodniowych zajęciach tematycznych. Dotychczas zrealizowano moduł „Świetliczaki poznają Polskę”, gdzie poznawaliśmy legendy naszego regionu, zorganizowaliśmy wystawę albumów o Polsce, nauczyliśmy sie piosenki o Polsce, wykonaliśmy ilustrowany słownik gwary śląskiej i poznaliśmy sławne osoby z naszej miejscowości.

Obecnie realizujemy moduł „Świetliczaki ruszają na podbój kosmosu”. Uczymy sie tańca integracyjnego Ufoludków, poznaliśmy Mikołaja Kopernika, wykonujemy prace plastyczne dotyczące kosmosu i odwiedzamy planetarium online.

Zajęcia są bardzo lubiane przez uczniów.