VIII Międzyświetlicowe Zawody Sportowe.

Piękna pogoda, 4 fantastyczne drużyny i sportowa atmosfera, to przepis na udane zawody sportowe!

01.10.2021r. na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 gościli uczniowie klas 2 z pyskowickich szkół podstawowych. Powodem ich wizyty były VIII Międzyświetlicowe Zawody Sportowe. Impreza, ta stała się świętem sportu i świetlic szkolnych, które promujemy jako miejsce przyjazne dzieciom.Wszystkich zebranych przywitała Pani Dyrektor Jolanta Piecuch, która życzyła powodzenia wszystkim drużynom.Uczniowie zmierzyli się ze sobą w różnych konkurencjach. Rywalizowali na torach przeszkód, wykonywali slalomy, pchali duże piłki, rzucali do celu. Liczyła się nie tylko zwinność i szybkość, ale i umiejętność słuchania. Zawody w części sportowej fachowo przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Pan Grzegorz Jarząb. Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody indywidualne i grupowe oraz medale ufundowane przez współorganizatora zawodów Gminę Pyskowice. Nie zabrakło również gadżetów miejskich z Wydziału Kultury i Promocji. Puchar zwycięzcy powędrował w tym roku do naszej świetlicy 🙂Brawa do Oliwii, Zosi, Nikodema i Szymona🥇Tuż za nami uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach🥈Na medalowym miejscu znalazła się także świetlica ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach🥉 Gratulujemy wszystkim drużynom, dziękujemy za sportową atmosferę ! Po części sportowej uczniowie i nauczyciele udali się do świetlicy szkolnej na poczęstunek ufundowany przez Piekarnię Marysia z Pyskowic. Serdecznie dziękujemy za pyszne pączki 😀Myślę, że warto proponować dzieciom różne formy spędzania czasu. Impreza ta było formą integracji i dobrej zabawy zgodnej z ideą fair play. Do zobaczenia za rok!