VAN GOGH Multi- Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki!

     Prace słynnego artysty prezentowane są dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widza w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W sali ekspozycyjnej można zanurzyć się w morzu  setek obrazów, tętniących symfonią kolorów , słuchając jednocześnie  relaksacyjnej muzyki  . Można poznać sylwetkę Artysty ,który był niezwykłym człowiekiem obdarzonym wielkim talentem. Chciał malować inaczej niż wszyscy , tak by jego obrazy przemawiały do ludzi, wywołując w nich określone uczucia. Z powodu swojej pasji był często uważany za dziwaka. Był człowiekiem biednym, który nie miał pieniędzy na wykształcenie malarskie. Malował kilka obrazów na jednym płótnie, bo nie stać było go na nowe. Doceniono go po śmierci , a jego obrazy dziś należą do najdroższych na świecie.

   Na taką cenną lekcję – nie tylko artystycznie ale również życiowo, wybrało się ponad 100 uczniów klas 4-8 z SP 5 im. Janusza Korczaka w Pyskowicach. Nie musieliśmy jechać do Toronto czy Dubaju gdzie wcześniej wystawa dzieł VINCENTA VAN GOGHA odniosła ogromny sukces. W Galerii Szyb Wilsona w Katowicach zobaczyliśmy ten piękny spektakl angażujący wiele zmysłów.      Dodatkowo, przy ciepłej jesiennej pogodzie zwiedziliśmy  NIKISZOWIEC – zabytkową, kolorową , górniczą  dzielnicę Katowic. Polecamy wszystkim takie wyprawy.