TECHNOLOGIA WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI  (VR)

Na lekcji biologii w klasie 8c, w trakcie podsumowania wiadomości z genetyki skorzystaliśmy z gogli VR zakupionych w ramach programu  Laboratoria Przyszłości . Zajęcia odbyły się 12.01.2023r.  Wcześniej uczeń tej klasy, Przemysław Brzeziński – laureat konkursów z chemii, wyizolował DNA z truskawek.  Zaprezentował  klasie sposób w jaki tego dokonał i  przekazał uzyskany materiał genetyczny. Następnie wszyscy mogli zobaczyć  poznaną budowę DNA w 3D , korzystając z gogli VR.  Porównaliśmy materiał genetyczny wirusa, bakterii, roślin i zwierząt.

Sprzęt z Laboratoriów Przyszłości pozwolił  na pobudzenie wyobraźni uczniów i  dodatkowe zainteresowanie ich skomplikowaną wiedzą. Wszyscy byli zaciekawieni możliwością wykorzystania nowych technologii w nauce.

Ministerstwo Edukacji i Nauki doceniło zdolności i kreatywność naszych uczniów i umieściło 17.01.2023r. relację z  zajęć na swojej stronie.

Prezentujemy zdjęcia z procesu pozyskania DNA z truskawek, który przeprowadził Przemysław Brzeziński oraz zdjęcia z   lekcji biologii.