14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi- święto matematyki i matematyków. W naszej szkole Królowa Nauk miała swój dzień 16 marca. Rozpoczęliśmy, a jakże, międzynarodowo. Wielbiciele matematyki wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Później do matematycznej rywalizacji o zaszczytny tytuł ,,Pi-klasy 2023″ zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas 5-8. Zaproponowane klasom konkurencje: Pi – moda, Pi – hasło, Pi – miasto, Pi – kodowanie, Pi – sanie, Pi – uzupełnianie, Pi – negatyw, Pi – budowanie i Pi – wędrowanie wymagały od uczestników nie tylko talentów matematycznych, plastycznych i literackich, ale również kreatywności, umiejętności logicznego myślenia, pracy w zespole i pod presją czasu. Wszystkie klasy doskonale poradziły sobie z zaproponowanymi zadaniami, a o zwycięstwie decydowały ułamki punktów.

Rezultaty pracy zespołów klasowych przerosły oczekiwania organizatorek. Niesamowite okazały się miasta Pi. Niezwykle pomysłowe były koszulki z aplikacją Pi. Ale matematyczki i polonistki najbardziej zachwyciły hasła promujące matematykę. Ich autorzy oprócz punktów dla klasy zdobyli bardzo dobre oceny z języka polskiego.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pani Jolanta Mazur, Pan Grzegorz Jarząb i Ksiądz Marcin Kutek. Wszystkim członkom jury dziękujemy za ciężką pracę i sprawiedliwe oceny poszczególnych konkurencji. Na ich podstawie wyłoniono zwycięzców. W kategorii klas 5-6 zwyciężyła klasa 5a. W kategorii klas 7-8 zwycięski tytuł przypadł klasie 8b.

Dodatkową atrakcją była konkurencja, w której wzięły udział wychowawczynie klas. Ich zadaniem było narysowanie portretu lub karykatury Alberta Einsteina, uczonego urodzonego właśnie 14 marca. Wszystkie nauczycielki, dopingowane przez swoich uczniów, spisały się doskonale i zostały nagrodzone przez jury ,,Złotym Pędzlem”.