PROJEKT CZYTELNICZY – LEKTURY INACZEJ !

CHWALIMY SIĘ J

To, że w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka mamy zdolne dzieci, wiemy od dawna, a skoro zdolne, to pochwała im się należy. Dziś chcemy zaprezentować  kolejną odsłonę ich talentów. Są to prace, które uczniowie klas 5 a i 5b stworzyli na lekcjach języka polskiego jako projekt podsumowujący pracę z lekturą. Klasa 5a stworzyła szafy do świata Narnii (na podst. lektury „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”), a klasa 5b swoje tajemnicze ogrody w pudełku (na podst. „Tajemniczego ogrodu”). Dzieła naszych uczniów, tak nas zachwyciły, że postanowiliśmy zgłosić je do Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Księgarnię Tuliszków https://www.facebook.com/tuliszkow . Liczymy, że zdobędą również uznanie jurorów. Oto pierwsza część prac.