To nazwa ogólnopolskiego konkursu , który  został ogłoszony przez markę WINIARY w ramach  realizacji XI kampanii DZIEWCZYNO , CHŁOPAKU GOTUJ SIĘ NA ZMIANY.

    KOŁO EKOLOGICZNE OPP działające w SP 5 Pyskowice zachęciło całą społeczność szkolną do wykonania zadań konkursowych. Polegały one na stworzeniu ozdób świątecznych ze zużytych  opakowań po produktach spożywczych. Powstało wiele estetycznych, kreatywnych prac , które ozdobiły szkołę, a zdjęcia z  WYSTAWY zostały wysłane na konkurs. Chociaż nie znaleźliśmy się w gronie XI nagrodzonych szkół, to i tak osiągnęliśmy cel – zwrócenie uwagi na niepotrzebne , jednorazowe opakowania, których ciągle używamy. Podziękowania za twórczy „recykling” należą się WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM KLAS 1-3 , którzy wykonywali ozdoby z dziećmi w szkole. Uczniowie starsi też wyprodukowali wiele pięknych, świątecznych cacek,  wiedząc, że im mniej odpadów pozostawimy po sobie tym lepiej dla naszej Planety.