Czy ryba może zbudować gniazdo na drzewie?

W Szkole Podstawowej nr 5 w Pyskowicach wszystko jest możliwe, o czym przekonali się uczniowie biorący udział w zawodach w Szkolnym Dwuboju Sportowym, który odbył się 30.05.2022 r. Ich zadaniem było jak najszybciej przepłynąć wyznaczony dystans oraz jak najszybciej przebiec odcinek wskazanej trasy( trzeba było dobrze „latać”).

Okazało się, że te umiejętności można świetnie połączyć.

Uczniowie startowali w następujących kategoriach: klasy 3-4, 5-6 , 7-8 w grupach dziewcząt i chłopców. W sumie w zawodach wystartowało 57 uczniów.

W klasach 7-8 następujące miejsca zajęli:

dziewczęta- I Cichowska Natalia

II Salbert Alicja

III Brzoska Nadia

chłopcy – I Chmura Jakub

II Strzelczyk Bartłomiej

III Szmidt Tomasz.

W klasach 5-6:

dziewczęta – I Chwała Karolina

II Henne Małgorzata

III Soja Amelia

chłopcy – I Kiełbasa Michał

II Kałuski Gabriel

III Łuczuk Filip

W klasach 3-4:

dziewczęta – I Nowak Lena

II Szewczyk Dorota

III Malaka Milena

chłopcy – I Szwarc Wiktor

II Szymanek Jakub

III Pilecki Kajetan

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom, życząc dalszych sukcesów i coraz lepszych wyników na lądzie i w wodzie.

Sponsorem nagród, za które bardzo dziękujemy w imieniu dzieci, była Rada Rodziców, Urząd Miasta Pyskowice oraz OPP w Pyskowicach.

Mamy nadzieję, że Szkolny Dwubój Sportowy już na stałe znajdzie się w kalendarzu imprez sportowych naszej szkoły, a w przyszłości stanie się współzawodnictwem na szczeblu międzyszkolnym.

Nauczyciele wychowania fizycznego SP5.