Rok 2022 został ogłoszony ROKIEM ROMANTYZMU POLSKIEGO. Jedenasta edycja akcji „Narodowego Czytania” poświęcona została „Balladom i romansom” Adama Mickiewicza, gdyż w tym roku właśnie przypada 200. rocznica pierwszego wydania dzieła naszego wieszcza. A dzieło to nie byle jakie, ponieważ z jego drukiem związane są narodziny polskiego romantyzmu, czyli epoki w kulturze, która ma ogromny wpływ na życie Polaków od XIX wieku aż po dzień dzisiejszy.

               My również przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji. 19 października nauczycielki języka polskiego – Jolanta Pryciak i Agnieszka Skorupa oraz pani Iwona Gizicka i Beata Mandrela-Kazanców zorganizowały spotkanie „przy świecach”, podczas którego uczniowie naszej szkoły mogli poznać kilka utworów Mickiewicza. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do czytania przyłączyli się również uczniowie klasy 7a, którzy pięknie odczytali (z podziałem na role) znaną balladę pt. „Lilije”. Specyficzną atmosferę tajemniczości i melancholii podkreśliła romantyczna scenografia.