DNI ZIEMI  2022

„Mniej znaczy więcej”

     Proponujemy udział w wojewódzkich konkursach XXIX TYGODNIA ZIEMI organizowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Hasło odnosi się do konsumpcyjnych i bezrefleksyjnych postaw współczesnego człowieka np. mniej betonu- więcej zieleni, mniej palenia węglem- więcej świeżego powietrza, mniej egoizmu – więcej empatii…

                                          PROPONOWANE  KONKURSY  dla  WSZYSTKICH CHĘTNYCH

                                                                    Czas wykonanie do 4.04.2022r. 

  1.  Fotograficzny „Tu zaszła zmiana” – wykonanie zdjęć  13×18 cm przedstawiających zmiany w otoczeniu – mogą być pozytywne lub złe, pokazujące np. zagrożenia dla przyrody i zdrowia spowodowane działaniem człowieka i ekspansywnej cywilizacji.
  2. Poetycki „Chciałbym więcej ptaków, drzew z ptakami..” – cytat z Kroniki Olsztyńskiej K.I. Gałczyńskiego – stworzenie do 3 wierszy obrazujących zagrożenia dla życia na Ziemi, degradację środowiska naturalnego lub pokazujące piękno przyrody i dobre praktyki wobec niej.
  3. Plastyczny na mema „Jestem Eko” – przedstawienie w satyrycznej lub zabawnej formie dylematów przeciętnego Kowalskiego , który mówi , że kocha przyrodę a w praktyce kupuje coraz więcej rzeczy w plastikowych torbach, objada się mięsem, wycina drzewa aby zbudować parking, nie sprząta po pupilu, wyrzuca opony do lasu itp. Format pracy A4.

      Dnia 22.04.2022 r. w DZIEŃ ZIEMI, w naszej szkole odbędą się pokazy przyrodnicze wykonywane przez firmę EduEvent, która w ciągu 45 minut, bezpiecznie, zaprezentuje różne doświadczenia z omówieniem procesu , który zachodzi w trakcie pokazu. Przykładowe animacje to : różnobarwne płomienie, chemiczna lokomotywa, łoże fakira, ogniste tornado. Scenariusz spotkania jest tak skonstruowany aby każdy uczeń bez względu na wiek wyniósł z niego jak najwięcej informacji.

    KOSZT UDZIAŁU W DOŚWIADCZENIACH WYNOSI 8 ZŁ. OD UCZNIA.  O przygotowanie listy osób chętnych  z danej  klasy, wraz z zebraną opłatą, proszę  wychowawców klas do 13.04.2022r.

                                                                Koordynator obchodów Dni Ziemi

                                                                                   Ewa Uznańska