Kultywowanie obrzędu ludowego „chodzenie z gaikiem”

W czwartek 7 kwietnia klasa 3b wraz ze swoim wychowawcą prezentowała uczniom i  pracownikom naszej szkoły wielkanocny obrzęd ludowy „chodzenia z gaikiem”. Uczniowie klasy 3b śpiewali piosenki obrzędowe „Do tego tu domu wstępujemy”, „Na tym dworskim moście, „Wieziemy tu kogucika” oraz składali życzenia świąteczne. W naszej szkole mamy już uczniów z Ukrainy – był więc także fragment piosenki oraz życzenia świąteczne w języku ukraińskim. Pani Marzena (mama ucznia z klasy 3b) wykonała wianuszki dla dziewczynek i  apaszkę dla chłopca z Ukrainy. Dzieci prezentujące obrzęd ludowy dostały od odwiedzanych tzw. gościniec, czyli coś słodkiego.

                                                                                                               Janina Marzec