OBCHODY DNI ZIEMI

     Jak co roku w kwietniu, szczególnie  pamiętamy o naszej planecie. Ostatnio obchodziliśmy to święto pod hasłem „MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ”. Była to propozycja konkursów wojewódzkiego XXIX TYGODNIA ZIEMI , organizowanych  przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

    Nasi uczniowie przygotowali prace fotograficzne, projekty memów i wiersze o tematyce przyrodniczej. Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy docenieni przez Jury  XXIX Tygodnia Ziemi. Przyznano :

 –  I miejsce Maciejowi Polczykowi z klasy 7 i III miejsce Martynie Drapale z klasy 8 w Konkursie na mema  „Jestem Eko”

wyróżnienie Adamowi Zdobylakowi z klasy 5 w konkursie fotograficznym „Tu zaszła zmiana”.  Gratulujemy super pomysłów i wykonania!

     Dodatkowo aby zaakcentować DZIEŃ ZIEMI – 22 kwietnia 2022r. odbyły się w szkole pokazy przyrodnicze, wykonane przez firmę EduEvent. Ponad stu uczniów zaciekawiło się interaktywnymi doświadczeniami związanymi z ciekłym azotem, kolorowymi płomieniami czy łożem fakira. Aktywna edukacja pozwala łatwiej zauważać, rozumieć i rozwiązywać problemy.

           Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach i pamięć o NASZEJ ZIEMI.

                                                                                    Koordynator  Ewa Uznańska