WIWAT MAJ, 3 MAJ

Tradycja w życiu niemal każdego człowieka odgrywa ważną rolę. Dzisiaj przekonali się o tym tegoroczni maturzyści – pisali pracę właśnie na temat tradycji. Uczniowie naszej szkoły również pamiętają o zwyczaju uczczenia ważnych wydarzeń historycznych, dlatego wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy 6a i 8a przygotowali krótką scenkę, w której przybliżyli najważniejsze postacie i fakty dotyczące okoliczności podpisania najważniejszego aktu prawnego z roku 1791.

Mam nadzieję, że dla wielu uczniów dzień 3 maja kojarzył się będzie nie tylko z wolnym od nauki dniem (tak jak mogliśmy obejrzeć w scence), ale także z ważnym dla nas wszystkich wydarzeniem, którego świętowanie wpisało się w tradycję państwa i naszej szkoły.