Mając na uwadze aktywizowanie społeczności szkolnej i jej zainteresowania  11 kwietnia 2022 roku po raz pierwszy w SP5 rozegraliśmy Turniej Trójek Koszykarskich w mieszanych składach. W uroczystym otwarciu wydarzenia uczestniczyli zawodnicy GTK: Mikołaj Adamczak i Kamil Białachowski. Gliwickie Towarzystwo Koszykówki zasponsorowało nagrody dla najlepszych zawodników: koszulki i notesy.

W turnieju startowało 93 uczniów z klas od III do VIII. Koszykarze rozgrywali mecze w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali zdrowy poczęstunek musy owocowe, a najlepsi zawodnicy zostali udekorowani medalami. Impreza przebiegała w sportowej atmosferze z dużym zaangażowaniem zawodników. Do wspólnej rywalizacji przyłączyli się również uczniowie z Ukrainy.  Liczymy na kolejne spotkania z koszykówką i tak dużym zainteresowaniem uczniów. Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują za udział i zapraszają do kolejnych spotkań.